Тепер за невиконання рішення суду - кримінальна відповідальність - 27 Вересня 2010 - Відділ ДВС Кам'янка-Бузького РУЮ ЛО

П`ятниця, 28.08.2015, 14:38


| RSS
Начальник відділу


Головна » 2010 » Вересень » 27 » Тепер за невиконання рішення суду - кримінальна відповідальність
21:10
Тепер за невиконання рішення суду - кримінальна відповідальність

У зв'язку із вступом в силу нового закону "Про судоустрій і статус суддів" від 07.07.2010 № 2453-VI внесено зміни до статті 382 Кримінального Кодексу України, відповідно до якої тепер боржнику ( зараз уже не тільки службовій особі, як було раніше, але й фізичній особі-громадянину) за невиконання рішення суду загрожує кримінальна відповідальність. Ця новелла призводить до можливості вжиття державними виконавцями бульш дієвих заходів з метою повного та фактичного виконання рішеннь судів. Хоча і раніше відповідно до ч. 2 ст. 88 Закону України «Про виконавче провадження» у разі наявності ознак злочину у діях особи, яка умисно перешкоджає виконанню рішення чи іншим чином порушує вимоги законодавства про виконавче провадження, державний виконавець складав акт про порушення і надсилав до відповідних правоохоронних органів подання про притягнення винної особи до кримінальної відповідальності. 

Відділи ДВС районних (міських), міськрайонних управлінь юстиції Львівської області, підрозділ примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Львівській області при виконанні судових рішень активно використовують право державного виконавця скеровувати подання до правоохоронних органів про притягнення боржників до кримінальної відповідальності, передбаченої законом. 

Як приклад, відділом ДВС Кам'янка-Бузького районного управління юстиції скеровано подання прокурору  Кам'янка-Бузького району про притягнення керівника підприємства-боржника до кримінальної відповідальності за ознаками злочину, передбачених ст. 382 Кримінального кодексу України («невиконання судового рішення службовою особою»). Підприємство заборгувало фізичним, юридичним особам та державі за виконавчими документами значні кошти та після того як рахунки підприємства були арештовані  з метою ухилення від виконання рішень судів було відкрито нові рахунки у фінансових установах. По даному факту прокуратурою  Кам'янка-Бузького району порушено кримінальну справу, котра на даний час перебуває у суді.

Загалом протягом І півріччя 2010 року відділами ДВС області та підрозділом примусового виконання рішень до правоохоронних органів направлено 295 подань про притягнення боржників до кримінальної відповідальності за невиконання рішень суду. Так, протягом січня-липня 2010 року за наслідками розгляду подань державних виконавців було порушено 72 кримінальні справи ( зокрема і по боржниках, що проживають у Кам'янка-Бузькому районі)


Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Одним із способів забезпечення виконання батьками цього обов’язку є рішення суду про стягнення аліментів на утримання дитини, яке підлягає виконанню органами державної виконавчої служби.

Направлення подання про притягнення боржника до кримінальної відповідальності за ст. 164 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати аліментів на утримання дітей) є доволі дієвим способом у боротьбі із злісними неплатниками аліментів за рішеннями суду.

Тепер боржнику може загрожувати кримінальна відповідальність за умисне невиконання рішення суду.

Так, у відповідності до ст.382 ККУ "Невиконання судового рішення" умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню - карається штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років. 

Ті самі дії, вчинені службовою особою, -   караються штрафом від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. 

Дії, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, - караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років. 

Умисне невиконання службовою особою рішення Європейського суду з прав людини - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Переглядів: 19072 | Додав: ВДВС | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 3
3  
Рішення суду набрало законої сили 27.07.2012 року виконавчий лист подали до виконавчої служби 24.10.2012 року дочього часу виконавча служба нічого неробить як нам поступити ? винуватець зробив що, на ньому нічого нечислиця чи є для таких закон дайте будьласка відповідь.

2  
Мені особисто за Вас соромно, так як кожен нормальний чоловік забезпечує своїх дітей...А тут так гордо, що борг 27000...Хоча не вірю, бо як попадає аліменщик до Сирко Галини, то не те що борг платить, а і наперед дає...Знаю не по слухам..Так шо нема чого тут брехати...А скільки притягнули взнайте хочаб в Горошко Лідії Богданівни або в голови суду.
Хоча якщо так не боїтесь то можете і прізвище написати))))

1  
Ха-ха-ха...І багато ви таких як я притягнули ну хоча б по 164 КК=)))У мене борг 27 тисяч і я на вас всіх клав=)))Як не башляв так і небуду...закрию двері тай усе=))) ще й собацюру на двір спущу...І це не є перешкоджанням=)))Так шо гуляйте сосунки=)))
щей самі догану дістанете як відмовлять у поданні на порушення КК...=))) А відмовлять заплачу 5 грибочків і я вже злісно не ухиляюся, а добросовосно намагаюся сплатити борг...Бо ви самі не знаєте що таке "злісне ухилення"...щей скаргу на вас накатаю=)))
Випийте водички...виконавці=)))
Відповідь: Ну ну...А прізвище написати?? Чи все ж таки не все так просто?

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Погода в Кам'янці-Бузький
Архів новин
Законодавство
Корисне
 • Конституція України
 • Цивільно-процесуальний кодекс України
 • Господарський процесуальний кодекс України
 • Кодекс України про адміністративні правопорушення
 • Кодекс адміністративного судочинства України
 • Закон України "Про виконавче провадження"
 • Закон України "Про державну виконавчу службу"
 • Інструкція про проведення виконавчих дій
 • Закон України "Про засади запобігання та протидій корупції"
 • Закон України "Про прокуратуру"

 • Офіційний веб-сайт ВДВС Кам'янка-Бузького РУЮ Львівської області
  Контакти : Львівська обл., Кам'янка-Бузький р-н, Кам'янка-Бузька, вул. Ярослава Мудрого, 17-б
  тел/факс .: (03254) 5-13-37
  Сайт управляється системою uCoz